Latest News

Share The Good News Online

Our Members

  • Jason Nixon

    Rimbey - Rocky Mountain House - Sundre
      Leader of the Official Opposition Opposition House Leader Jason...
  • Leela Aheer

    Chestermere - Rocky View
      Deputy Leader UCP Critic for Children’s Services and Status...
  • Tany Yao

    Fort McMurray - Wood Buffalo
      UCP Critic for Health and Emergency Response & Disaster...
  • Prasad Panda

    Calgary - Foothills
    UCP Critic for Energy Prasad Panda was elected to the...
  • Angela Pitt

    Airdrie
      Deputy House Leader UCP Critic for Justice Angela Pitt...
  • Nathan Cooper

    Olds - Didsbury - Three Hills
      UCP Critic for Community & Social Services and Democracy...
  • Prab Gill

    Calgary-Greenway
    Deputy Whip UCP Critic for Seniors & Housing and Multiculturalism...
  • Dave Hanson

    Lac La Biche - St. Paul - Two Hills
    UCP Critic for Indigenous Relations Dave Hanson was elected to...
  • Dave Schneider

    Little Bow
    UCP Critic for Forestry Dave Schneider was elected to the...
  • Don MacIntyre

    Innisfail - Sylvan Lake
    UCP Critic for Electricity & Renewables Don MacIntyre was elected...
  • Drew Barnes

    Cypress - Medicine Hat
    UCP Critic for Finance & Treasury Board Drew Barnes was...
  • Glenn van Dijken

    Barrhead - Morinville - Westlock
      UCP Critic for Infrastructure Glenn van Dijken was elected...
  • Grant Hunter

    Cardston - Taber - Warner
      UCP Critic for Labour Grant Hunter was elected to...
  • Mark Smith

    Drayton Valley - Devon
      UCP Critic for Education Mark Smith was elected to...
  • Mike Ellis

    Calgary-West
    UCP Critic for Solicitor General Mike Ellis is the MLA...
  • Brian Jean

    Fort McMurray - Conklin
    Brian Jean was elected to the Alberta Legislature on May...
  • Pat Stier

    Livingstone - Macleod
      UCP Critic for Municipal Affairs Pat Stier was elected...
  • Ric McIver

    Calgary-Hays
    Caucus Whip Ric McIver is the MLA for Calgary-Hays and...
  • Richard Gotfried

    Calgary-Fish Creek
    UCP Critic for Economic Development, Trade & Jobs Richard Gotfried...
  • Rick Strankman

    Drumheller - Stettler
      UCP Critic for Agriculture Rick Strankman was elected to...
  • Ron Orr

    Lacombe - Ponoka
      UCP Critic for Culture & Tourism Ron Orr was...
  • Scott Cyr

    Bonnyville - Cold Lake
      UCP Critic for Service Alberta Scott Cyr was elected...
  • Todd Loewen

    Grande Prairie - Smoky
      UCP Critic for Environment & Parks Todd Loewen was...
  • Wayne Anderson

    Highwood
    UCP Critic for Advanced Education Wayne Anderson was elected to...
  • Wayne Drysdale

    Grande Prairie-Wapiti
      UCP Critic for Transportation  Wayne Drysdale is the MLA...
  • Wes Taylor

    Battle River - Wainwright
      UCP Critic for Property & Surface Rights Wes Taylor...